Zmienne widmo światła żarówki LED

W Bilberry specjalizujemy się w produkcji specjalistycznych opraw oświetleniowych naszego projektu, m.in. o zmiennym widmie. Za pomocą przemyślanego doboru żarówek LED uzyskujemy sztuczne oświetlenie efektywne odtwarzające warunki naturalne, kiedy promieniowanie słoneczne nie jest stałe i jednolite. Różne konfiguracje oświetleniowe mogą być używane do modyfikowania cech morfologicznych roślin oraz kontrolowania reakcji metabolicznych. Dzięki zmiennemu widmu światła rośliny rozwijają się w najlepszy możliwy sposób zarówno w fazie wegetatywnej, jak i generatywnej.

Spektrum LED opraw Bilberry – efekt badań naukowców i testów praktyków

Aby mieć pewność, że nasza autorska oprawa jest źródłem w pełni zoptymalizowanej barwy światła dla roślin, stale łączymy gruntowne badania naukowe z wiedzą praktyków. Dlatego właśnie naszymi partnerami są badacze z Państwowego Instytutu Badawczego, Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze oraz Icon Genetics. Testy naszych lamp i widma wyselekcjonowanych do nich żarówek LED przeprowadza m.in. lider wśród producentów rozsad warzyw w Polsce – Grupa Producentów Rozsad Krasoń, jak również JMP Flowers R&D Center. Pozwala to nam oferować zaawansowaną i zarazem energooszczędną technologię, która zapewni Twoim roślinom optymalne doświetlenie wszędzie tam, gdzie wymagają one specjalnych warunków do wzrostu.

Zmienne spektrum LED dla roślin – optymalny wzrost i plonowanie

Dzięki tak szeroko zakrojonej współpracy w naszym CENTRUM B+R powstała seria inteligentnych opraw Vario o zmiennym spektrum LED dla roślin. Produkt w trzech dostępnych wariantach wykazuje możliwość dostosowania długości emitowanej fali do potrzeb konkretnego gatunku danej uprawy.VARIO SUNLIGHT – lampa imitująca promienie słoneczne jest szczególnie przydatna w przypadku roślin, które nie mogą być wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (przykładowo: uprawy w pomieszczeniach lub w szklarniach).VARIO UV-BLUE – oprawa maksymalizująca wykorzystanie potencjału światła UV w uprawie roślin, multiplikująca w nich stężenia cennych składników aktywnych. Zastosowane LED-y UVA wzmacniają system odpornościowy poszczególnych gatunków, zwiększając np. ochronę przed rozwojem grzybów.VARIO VIOLET – umożliwia doświetlanie upraw ze szczególnym uwzględnieniem regulowania intensywności światła czerwonego i niebieskiego. W efekcie uzyskiwane jest m.in. spektrum do syntezy określonych związków bioaktywnych, spektrum ograniczające straty plonów oraz psucie się żywności czy spektrum oddziałujące na indukcję kwitnienia.

Vario - oprawy oświetleniowe o zmiennym widmie i licznych zaletach

Dołożyliśmy w Bilberry wszelkich starań, aby dzięki Vario umożliwić naszym klientom dostosowanie konfiguracji oświetlenia ściśle do potrzeb ich upraw oraz hodowli. Nasze oprawy wyróżniają się nie tylko wysokim natężeniem światła, ale zarazem możliwością sterowania jego widmem w 9 kanałach diod regulowanych indywidualnie. Poprzez System Sterujący Bilberry możliwe jest także zawiadywanie oświetleniem za pomocą urządzenia mobilnego.

Najnowocześniejsza technologia LED gwarantuje niskie koszty utrzymania – mniejsze nawet o 40% w porównaniu z lampami sodowymi HPS. Jako producent koncentrujemy się również na bezawaryjności i wydłużonej żywotności produktu. Vario ze zmiennym widmem światła stanowi jednocześnie ekologiczną alternatywę dla części tradycyjnych, szkodliwych chemicznie środków ochrony roślin.

Przykładowe wdrożenia

Nasi partnerzy w badaniach

Prowadzimy wiele badań we współpracy z licznymi instytucjami by dalej dynamicznie rozwijać nasz produkt. Dzięki badaniom w naszym CENTRUM B+R oraz współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm na ponad 160 roślinach. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center gdzie przebadaliśmy w sumie 15 widm na storczykach i różach. Nasze lampy testuje największy producent rozsad warzyw w Polsce –  Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytutem Leibniza Biochemii,  oraz firmą Icon Genetics.

Szukasz oświetlenia dla swoich roślin?

Zadzwoń lub napisz