Vario Violet

Właściwie wyselekcjonowane dawki podczerwieni oraz białego, czerwonego i niebieskiego światła dla roślin zapewnia im odpowiedni wzrost wegetatywny i generatywny. Stworzona przez Bilberry oprawa Vario Violet gwarantuje najlepszą intensywność oraz widmo światła, pobudzające rośliny do najbardziej wydajnego rozwoju.

Skonfigurujemy czerwone i niebieskie światło idealnie do Twoich roślin

Niebieskie światło dla roślin jest niezbędne, ponieważ stanowi ważny składnik spektrum światła słonecznego, które jest konieczne do syntezy chlorofilu i przeprowadzenia procesu fotosyntezy, w wyniku którego rośliny produkują swoje własne nośniki ATP. Ogólnie rzecz biorąc, niebieskie światło do roślin stymuluje wzrost komórek i rozwój pędów, intensyfikuje rozwój liści i wpływa na wybarwienie.

Z kolei czerwone światło dla roślin jest szczególnie ważne dla rozwoju pąków kwiatowych i owocowania, pomaga także w regulacji cyklu dobowego roślin czyli tak zwanych rytmów biologicznych. Stosowanie tego światła jest szczególnie efektywnie w uprawie warzyw i owoców, oddziałując pozytywnie na zawiązywanie i pobudzając do kwitnienia.

Dzięki oprawom Vario Violet marki Bilberry uzyskuje się doświetlanie upraw sztucznym światłem z możliwością regulowania intensywności czerwonego i niebieskiego światła dla roślin w proporcji ściśle odpowiadającej potrzebom danego gatunku oraz fazy wzrostu.
Wśród możliwych spektr do uzyskania znajduje się spektrum do syntezy określonych związków bioaktywnych, spektrum ograniczające straty plonów i psucie się żywności oraz spektrum oddziałujące na indukcję kwitnienia.

oprawa led wodoszczelna do uprawy roślin

Bilberry to przede wszystkim zindywidualizowane podejście do każdego klienta oraz rodzaju prowadzonej przez niego uprawy. Vario Violet gwarantuje zatem możliwość skonfigurowania niebieskiego i czerwonego światła dla roślin idealnie do potrzeb użytkownika opraw. Wybór naszego urządzenia oznacza jednocześnie niskie koszty utrzymania układu dzięki wydłużonej żywotności produktu i najnowocześniejszej technologii LED w połączeniu z systemem sterowania z wykorzystaniem komunikacji bezprzewodowej.

Przykładowe wdrożenia

Nasi partnerzy w badaniach

Prowadzimy wiele badań we współpracy z licznymi instytucjami by dalej dynamicznie rozwijać nasz produkt. Dzięki badaniom w naszym CENTRUM B+R oraz współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm na ponad 160 roślinach. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center gdzie przebadaliśmy w sumie 15 widm na storczykach i różach. Nasze lampy testuje największy producent rozsad warzyw w Polsce –  Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytutem Leibniza Biochemii,  oraz firmą Icon Genetics.

Szukasz oświetlenia dla swoich roślin?

Zadzwoń lub napisz