Doświetlanie brokułów

Tworząc GROW z myślą m.in. o doświetlaniu brokułów, Bilberry od samego początku korzysta z wysokiego potencjału naukowo-dydaktycznego. Współpraca naszego CENTRUM B+R z naukowcami znamienitych ośrodków jak Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Państwowego Instytutu Badawczego czy Instytut Leibniza Biochemii, a równocześnie z firmami zajmującymi się produkcją warzyw np. Grupą Producentów Rozsad Krasoń, stwarza dogodne warunki do sprawdzania na bieżąco efektywności naszej technologii doświetlania brokułów za pomocą autorskich, energooszczędnych opraw LED.

Cel, który udało się nam wspólnie osiągnąć, to przemyślana baza widm lampy GROW, zaprojektowana z myślą o jak najbardziej wydajnym wzroście konkretnych gatunków i faz rozwoju roślin.

Doświetlanie brokułów – wybierz system Bilberry, zoptymalizuj wzrost

W efekcie szeroko zakrojonych badań, na ponad 160 roślinach przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm. Większość dostępnych obecnie na rynku opraw emituje światło z przeważającym kolorem niebieskim i czerwonym, co odpowiada pikom absorpcji chlorofilu, lecz nie uwzględnia pozostałych barwników i fotoreceptorów.

Zasadnicza przewaga GROW polega na tym, że jej spektra obejmują pełen zakres fal. Spektra światła zostały przez nas starannie skomponowane w kierunku doświetlania brokułów wyraźnie poprawiającego jakość i wielkość plonów.

doświetlanie brokułów

GROW – doświetlanie stworzone dla brokułów

Poznaj GROW od Bilberry z widmem idealnym do domowego doświetlania brokułów. Zastosowanie technologii LED oznacza szybsze tempo rozwoju roślin, a zarazem mniejsze zużycie energii i wody w porównaniu z lampami sodowymi.

GROW z przeznaczeniem do doświetlania brokułów zapewnia pełne widmo w zakresie promieniowania aktywnego fotosyntetycznie. Najlepszy stosunek światła czerwonego do niebieskiego gwarantuje kompaktowość brokułów oraz efektywną fotosyntezę. W oparciu o wyniki najnowszych badań zadbaliśmy też o to, aby GROW emitował światło zielone, gdyż wspomaga ono działanie światła niebieskiego.

Doświetlania brokułów GROW zwiększa liczbę liści, co oznacza rozleglejszą powierzchnię fotosyntetyzującą. Generuje ponadto wzrosty średnicy łodygi, podwyższając wydajność plonowania.

Przykładowe wdrożenia

Nasi partnerzy w badaniach

Prowadzimy wiele badań we współpracy z licznymi instytucjami by dalej dynamicznie rozwijać nasz produkt. Dzięki badaniom w naszym CENTRUM B+R oraz współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm na ponad 160 roślinach. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center gdzie przebadaliśmy w sumie 15 widm na storczykach i różach. Nasze lampy testuje największy producent rozsad warzyw w Polsce –  Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytutem Leibniza Biochemii,  oraz firmą Icon Genetics.

Szukasz oświetlenia dla swoich roślin?

Zadzwoń lub napisz