Uprawa indoor

W naszej ofercie proponujemy innowacyjne oświetlenie do uprawy indoor emitujące także fale spoza obszaru PAR. Specjalistyczna lampa LED stworzona przez Bilberry została zaprojektowana również do zastosowania w obiektach, w których jedyne źródło światła stanowi sztuczne oświetlenie.

Produkty z serii Horti znakomicie sprawdzą się w warunkach hodowli indoorowej. Emitowane za ich pośrednictwem widma uwzględniają pełen zakres fal, w efekcie czego dostarczane jest roślinom światło zoptymalizowane pod kątem prawidłowej morfogenezy. Skutkuje to ich właściwym rozwojem oraz szybszym wzrostem.

Sterowanie oprawami obywa się poprzez bezprzewodowy system Bilberry. W połączeniu z czujnikiem PAR lub spektroradiometrem nasze oprawy zapewniają roślinom stabilny poziom światła. Sterowanie widmem czy natężeniem światła, a także samodzielne łączenie opraw w strefy z łatwością ustawi się za pomocą urządzenia mobilnego.

Bilberry – łatwe dopasowanie oświetlenia do etapu rozwoju uprawy indoorowej

Nasz interdyscyplinarny zespół koncentruje się na stałym ulepszaniu technologii LED do celów m.in. do uprawy indoorowej. Nasze zaplecze specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia pozwala nam podchodzić do upraw roślin kompleksowo. Jednocześnie naszym nadrzędnym celem jest indywidualne podejście do potrzeb naszych klientów. Bez względu na to, czy głównym parametrem jest szybszy wzrost roślin czy może zwiększenie plonowania uprawy indoor, oświetlenie zaprojektowane przez Bilberry idealnie dostosuje się do wymagań danych odmian.

Prowadzimy szeroko zakrojone badania w centrum badawczym Bilberry, współpracując z instytutami badawczymi, m.in. Uniwersytetem Martina Lutra i Instytutem Biochemii Roślin w Halle w Niemczech, jak również z producentami roślin. Pozwoliło nam to opracować szereg widm dopasowanych do potrzeb poszczególnych gatunków roślin przy zastosowaniu mieszanki białego światła oraz odpowiednich dodatkowych diod monochromatycznych.

Dla celów hodowli indoor oferujemy nie tylko spersonalizowane oprawy wraz z montażem, ale również stałe doradztwo inżynierów na każdym etapie współpracy.

Przykładowe wdrożenia

Nasi partnerzy w badaniach

Prowadzimy wiele badań we współpracy z licznymi instytucjami by dalej dynamicznie rozwijać nasz produkt. Dzięki badaniom w naszym CENTRUM B+R oraz współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm na ponad 160 roślinach. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center gdzie przebadaliśmy w sumie 15 widm na storczykach i różach. Nasze lampy testuje największy producent rozsad warzyw w Polsce –  Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytutem Leibniza Biochemii,  oraz firmą Icon Genetics.

Szukasz oświetlenia dla swoich roślin?

Zadzwoń lub napisz