Oprawa LED wodoszczelna do uprawy roślin - HORTI

Okres jesienno-zimowy wraz z wczesnowiosennym skraca okres wegetacji roślin, ponieważ absorbowana przez nie w tym czasie ilość energii słonecznej jest mniejsza z powodu krótszych dni. Jej niedobór prowadzi do spowolnienia wzrostu roślin, zwiększenia ich podatności na choroby, a w konsekwencji późniejsze słabsze kwitnienie, a nawet obumieranie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom hodowców roślin, Bilberry stworzyło HORTI – profesjonalne lampy LED rozwiązujące problem deficytu naturalnego światła, dedykowane do różnorodnych stref uprawowych, w tym szklarni, upraw wertykalnych oraz indoor.

Oprawa LED IP65 do uprawy roślin o optymalnym składzie widma optycznego

Oprawa LED wodoszczelna do uprawy roślin HORTI emituje światło o optymalnym składzie widma optycznego, stanowiąc doskonały sposób na zwiększenie absorpcji światła i minimalizację stresu roślin. To jedna z najlepszych metod na odwzorowanie naturalnego procesu ich rozwoju.

Skład spektrum HORTI został wyselekcjonowany w oparciu o wieloletnie badania naukowe i współpracę specjalistów z zakresu biologii roślin, konstruktorów mechaników i inżynierów elektroników oraz przy udziale wyspecjalizowanych hodowców roślin w Polsce i Europie. Widma serii HORTI uwzględniają pełen zakres fal (także spoza obszaru PAR), co umożliwia zoptymalizowane oświetlenia pod kątem szybszego i lepszego rozwoju gatunków konkretnej uprawy.
oprawa led wodoszczelna do uprawy roślin

HORTI – polityka redukcji śladu węglowego w praktyce

W działalności Bilberry niezwykle ważna jest polityka redukcji śladu węglowego. Dlatego kładziemy wyjątkowy nacisk na wysoką oraz długotrwałą efektywność wyrobów.

Nasza oprawa LED IP65 do uprawy roślin o IK08 gwarantuje szczelność i zarazem wysoką odporność na uderzenia. Może pracować w zakresie temperatur -40…+60°C.

Jednym z naszych celów było umożliwienie użytkownikom łatwego i szybkiego zregenerowania urządzenia, z tego względu zasilacz oraz źródła światła są wymienne.

W oprawie LED wodoszczelnej do uprawy roślin HORTI zastosowaliśmy przemyślaną konstrukcję z aluminium malowanego proszkowo, która świetnie oddaje ciepło. Lampa nie wymaga stosowania dodatkowych radiatorów i wentylatorów chłodzących – głośnych i energochłonnych.

faza wegetatywna

Oprawa LED IP65 do uprawy roślin HORTI – włącz wzrost, zwiększ zyski

Obserwowany wzrost kosztów produkcji roślin powoduje, że sztuczne źródła światła, takie jak żarówki jarzeniowe, sodowe, HPS, generują obecnie wyjątkowo wysokie rachunki za energię elektryczną. Nowe technologie w postaci innowacyjnej oprawy LED wodoszczelnej do uprawy roślin HORTI stanowią realne rozwiązanie prowadzące do zmniejszenia wydatków finansowych, wynikających z eksploatacji systemów oświetleniowych.

Zastosowanie autorskiego oświetlenia Bilberry przynosi nie tylko profit ekonomiczny, ale również korzyść ekologiczną. Zadbaliśmy o to, aby HORTI dostarczała optymalną ilość światła dla roślin przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Jest zamiennikiem 1:1 opraw sodowych HPS, przy mniejszym aż o 40% poborze mocy.

Nasza oprawa LED IP65 do uprawy roślin jest nie tylko wydajna, ale również indywidualnie dostosowywana do potrzeb danych gatunków. Umożliwia efektywne prowadzenie upraw nawet poza sezonem wegetacyjnym, powodując zwiększenie ich gęstości i objętości, co pozwala przedsiębiorcom na osiągnięcie wyższych zysków.

Przykładowe wdrożenia

Nasi partnerzy w badaniach

Prowadzimy wiele badań we współpracy z licznymi instytucjami by dalej dynamicznie rozwijać nasz produkt. Dzięki badaniom w naszym CENTRUM B+R oraz współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm na ponad 160 roślinach. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center gdzie przebadaliśmy w sumie 15 widm na storczykach i różach. Nasze lampy testuje największy producent rozsad warzyw w Polsce –  Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytutem Leibniza Biochemii,  oraz firmą Icon Genetics.

Szukasz oświetlenia dla swoich roślin?

Zadzwoń lub napisz