Profesjonalne oświetlenie dla roślin doniczkowych

Wiele gatunków preferowanych przez pasjonatów roślin dobrze radzi sobie w warunkach domowych dzięki światłu wpadającemu do pomieszczeń przez okna. Gdy jednak dni stają się krótsze, znaczna część z nich zaczyna cierpieć na jego niedobór, w efekcie czego rosną słabiej i obniża się ich atrakcyjność wizualna.

Pomocą dla domowych ogrodników są wówczas specjalistyczne akcesoria do uprawy roślin doniczkowych, które zapobiegną niekorzystnemu wpływowi spadku ilości naturalnego światła.

Bilberry stworzyło inteligentne oświetlenie GROW z myślą między innymi o kwiatach doniczkowych. Wspomóż swoje ulubione gatunki, uzupełniając braki słońca sztucznym oświetleniem LED, emitującym najkorzystniejsze dla nich widmo!

Najkorzystniejsze sztuczne oświetlenie dla Twoich roślin doniczkowych!

W przypadku między innymi tak chętnie wybieranych do upiększania domów roślin tropikalnych, zmniejszenie ilości światła słonecznego oznacza wejście w stan spoczynku. Powinno się to łączyć z obniżeniem temperatury, jak również ograniczeniem podlewania oraz nawożenia. Z oczywistych względów w przestrzeniach, w których przebywamy, potrzebujemy ciepła. Aby zatem zachować równowagę pomiędzy ilością światła a warunkami uprawy, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie sztucznego oświetlenia dla roślin doniczkowych.

Oprawa GROW to autorski produkt Bilberry, który powstał w oparciu o wnikliwe badania oraz szereg testów. Ich celem było dostosowanie emitowanego widma światła do potrzeb najczęściej uprawianych gatunków. Doświetlanie roślin doniczkowych za pomocą starannie skomponowanych przez nas LED-ów pozwala na korzystne modyfikowanie wzrostu i rozwoju dzięki najodpowiedniejszemu spektrum światła. Wśród naszych propozycji znajduje się Spektrum FullCycle™ dedykowane dla pełnego cyklu życia rośliny, Spektrum 3Style™ zapewniające wsparcie w poszczególnych fazach – odpowiednio: wegetatywnej, generatywnej i okresie poprzedzającym zbiory oraz Spektrum Boost™ jako wysokoefektywny stymulator w ostatnim etapie fazy generatywnej.

Zastosowanie oprawy GROW od Bilberry oznacza zwiększenie i przyspieszenie wzrostu roślin, które zapewni idealne dobrane spektrum światła oraz możliwość łatwego sterowania nim na wybranym etapie rozwoju rośliny.

Nasze oświetlenie sztuczne LED dla roślin doniczkowych to najnowocześniejsza technologia pozwalająca zarazem na odczuwalne ograniczenie zużycia energii elektrycznej w porównaniu z powszechnie stosowanymi dotychczas oprawami HPS. Umożliwi ona optymalizację Twojej uprawy przy jednoczesnym dbaniu o wykorzystanie zasobów naturalnych w sposób zrównoważony.

Przykładowe wdrożenia

Nasi partnerzy w badaniach

Prowadzimy wiele badań we współpracy z licznymi instytucjami by dalej dynamicznie rozwijać nasz produkt. Dzięki badaniom w naszym CENTRUM B+R oraz współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm na ponad 160 roślinach. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center gdzie przebadaliśmy w sumie 15 widm na storczykach i różach. Nasze lampy testuje największy producent rozsad warzyw w Polsce –  Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytutem Leibniza Biochemii,  oraz firmą Icon Genetics.

Szukasz oświetlenia dla swoich roślin?

Zadzwoń lub napisz