Uprawa warzyw pod lampami

Domowa uprawa warzyw pod lampami staje się coraz bardziej popularnym sposobem, aby wykorzystać ograniczoną przestrzeń w aglomeracjach miejskich do pozyskania świeżej żywności. Przyczynia się do tego zwiększająca się świadomość konsumentów w kwestii wpływu sposobu odżywiania na zdrowie i związany z tym popyt na ekologiczne produkty żywnościowe. Wyraźnie zauważalne są także wzrastające oczekiwania klientów odnośnie produkcji nie tylko bardziej „zielonej”, ale zarazem lokalnej, gdyż ogranicza ona dalekie dostawy oraz ich wpływ na zmiany klimatyczne.

Uprawa warzyw pod lampami Bilberry oznacza znacznie mniejsze zużycie cennych zasobów. Nasze urządzenia wykazują aż 40% przewagę w oszczędnościach energii elektrycznej w porównaniu z powszechnie stosowanym do tej pory oświetleniem sodowym. Ponadto, ze względu na ciepło generowane przez lampy HPS, w ich przypadku wymagane jest utrzymanie dużej odległości między źródłem światła i roślinami. Wykorzystanie w konstrukcji opraw Bilberry technologii LED sprawia, że oprawy nie muszą być umieszczone wysoko nad sadzonkami. Proponujemy aż trzy opcje montażu: na pasach, łańcuchu i lince easyroll.

Autorskie urządzenia Bilberry umożliwią uprawę warzyw pod lampami nawet bez naturalnego światła, przyspieszając rozwój oraz optymalizując plonowanie roślin. Bezpośrednio na terenach miejskich osiągalna staje się zarazem hodowla gatunków nieprzystosowanych do naszych rodzimych warunków pogodowych.

Uprawa warzyw pod lampami – stwórzmy razem mikroklimat dla Twoich sadzonek!

Wybierając urządzenia Bilberry, stawia się na najnowsze osiągnięcia nauki oraz doświadczenie praktyków produkcji ogrodniczej. Nasze oprawy zostały opracowane przy udziale badaczy z Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Państwowego Instytutu Badawczego, Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze i Instytutu Leibniza Biochemii. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center, Grupą Producentów Rozsad Krasoń czy firmą Icon Genetics.

doświetlanie papryki

Z Bilberry można mieć własny ogródek przez cały rok. Prowadzenie uprawy warzyw pod lampami daje się zrealizować w dowolnym miejscu, także w dużym mieście. Wielkości naszych urządzeń dostosowaliśmy do popularnych growbox’ów.

Sterowanie całym systemem odbywa się przez bezpośredni panel lub komunikację bezprzewodową. Z zastosowaniem bezpłatnej aplikacji komfortowo steruje się widmem czy natężeniem światła. Opracowany przez Bilberry zestaw widm dla upraw warzyw pod lampami został gruntownie przebadany przez biotechnologów. Spektra mogą być dobierane indywidualnie do każdego gatunku roślin, aby dokładnie odpowiadać na potrzeby w ich aktualnej fazie wzrostu.

Przykładowe wdrożenia

Nasi partnerzy w badaniach

Prowadzimy wiele badań we współpracy z licznymi instytucjami by dalej dynamicznie rozwijać nasz produkt. Dzięki badaniom w naszym CENTRUM B+R oraz współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm na ponad 160 roślinach. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center gdzie przebadaliśmy w sumie 15 widm na storczykach i różach. Nasze lampy testuje największy producent rozsad warzyw w Polsce –  Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytutem Leibniza Biochemii,  oraz firmą Icon Genetics.

Szukasz oświetlenia dla swoich roślin?

Zadzwoń lub napisz