Doświetlanie papryki

Bez względu na to, czy chodzi doświetlanie papryki w uprawie pod osłonami dużych producentów żywności czy o niewielką domową hodowlę, oprawy Bilberry zachowują doskonałe parametry i długotrwałą efektywność przy jednoczesnej, wyjątkowej wygodzie użytkowania. Nasz zespół opracował innowacyjną serię opraw GROW, emitujących zestaw widm światła dobieranego indywidualnie do aktualnych potrzeb danej rośliny. Nasza lampa do doświetlania papryki dostępna jest w pięciu wygodnych wielkościach: High-Power, Mini, Eco, Standard i GROW Plant Plus, z opcją wyboru spektrum FullCycle, 3Style oraz Boost.

Opracowaliśmy je dla określonych faz rozwoju: wegetatywnej, generatywnej oraz poprzedzającej zbiory.

Jako producent czujemy się współodpowiedzialni za ograniczanie śladu węglowego, by chronić klimat. Mając na szczególnej uwadze dobro środowiska naturalnego, zaprojektowaliśmy oprawę GROW tak, by doświetlanie nią papryki było opłacalną inwestycją na wiele lat. Nasze lampy do papryki są energooszczędne – zużywają o 40% mniej energii elektrycznej w porównaniu z odpowiednikami sodowymi HPS. Wymienny zasilacz oraz źródła światła umożliwią szybkie i proste odnowienie oświetlenia.

Na produkty serii GROW udzielamy 5-letniej gwarancji.

doświetlanie papryki

GROW – unikalna lampa do papryki o każdej długości fali

Lampy do papryki marki Bilberry emitują światło o każdej długości fali w obszarze promieniowania aktywnego fotosyntetycznie. Światło niebieskie implikuje wyższą wydajność fotosyntezy. Dzieje się tak, ponieważ sprzyja ono między innymi otwarciu aparatu szparkowego, ułatwiając przedostawanie się CO2 do liści. Z kolei światło czerwone w naszej lampie do doświetlania papryki pozytywnie reguluje wzrost i rozwój tych roślin.

Wybierając innowacyjność Bilberry w postaci specjalistycznej lampy do papryki, uzyska się zwiększenie liczby oraz powierzchni liści. Dotyczy to także pąków i kwiatów poprzez poprawę generatywnej fazy wzrostu. Oprawy GROW dają się wygodnie łączyć, dzięki czemu możliwe jest perfekcyjne dostosowanie sumarycznej mocy do wymagań papryki i konkretnej uprawy pod osłonami.

Przykładowe wdrożenia

Nasi partnerzy w badaniach

Prowadzimy wiele badań we współpracy z licznymi instytucjami by dalej dynamicznie rozwijać nasz produkt. Dzięki badaniom w naszym CENTRUM B+R oraz współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm na ponad 160 roślinach. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center gdzie przebadaliśmy w sumie 15 widm na storczykach i różach. Nasze lampy testuje największy producent rozsad warzyw w Polsce –  Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytutem Leibniza Biochemii,  oraz firmą Icon Genetics.

Szukasz oświetlenia dla swoich roślin?

Zadzwoń lub napisz