Energooszczędne oświetlenie miniszklarni

Coraz więcej z nas przekonuje się, iż świat flory jest niemniej fascynujący, niż zgłębianie zachowań zwierząt. W dobie postępującej urbanizacji domowe uprawy stały się autentyczną pasją wielu osób, poszukujących codziennego kontaktu z naturą.

Fantastyczną odpowiedzią na tę potrzebę może stać się miniszklarnia. Niewielkie, zazwyczaj przenośne szklarnie są specjalnie projektowane do uprawy roślin w warunkach domowych. Pozwalają spełnić ogrodnicze marzenia i poznać arkana niełatwej sztuki ogrodnictwa. Możliwości wykorzystania tego rodzaju produktu są niezwykle szerokie. Zaliczają się do nich między innymi uprawy rozsady, kiełkowanie nasion i oczywiście niezwykle modna hodowla gatunków tropikalnych.

Wszędzie tam, gdzie rośliny wymagają specjalnych warunków wzrostu, Bilberry wesprze Cię zaawansowaną, energooszczędną techniką, aby zapewnić optymalne oświetlenie miniszklarni.

Oświetlenie miniszklarni, dzięki któremu zadbasz o środowisko

Seria GROW od Bilberry to nasze autorskie oprawy, które powstały przy współpracy z międzynarodowymi instytutami badawczymi. Postanowiliśmy przenieść najnowocześniejszą wiedzę na grunt Twojej uprawy domowej.

Stworzone przez nas oświetlenie do miniszklarni zawiera najnowsze diody LED od czołowych producentów. Emitują one optymalne spektrum światła specjalnie przystosowane do fazy wzrostu, kwitnienia i owocowania. Ekspozycja roślin na zaprojektowane przez nas światło zwiększa ilość substancji czynnych i aromatycznych. Dzięki oprawom LED Bilberry GROW zyskujesz pewność, że Twoje rośliny będą rosły szybciej, osiągając efektowniejszy wygląd i lepszą jakość plonów.

Sterowanie naszym oświetleniem miniszklarni jest łatwe i dostępne za pośrednictwem dotykowego panelu sterowania, za pomocą którego ustawisz poziom natężenia światła. Pasywne chłodzenie przynosi korzyści takie jak cicha praca i brak potrzeby zasilania dodatkowych elementów jak np. wentylatory.

Zadbaj o środowisko z Bilberry! Nasze oświetlenie do miniszklarni wyróżnia się energooszczędnością – stosując je, zużyjesz aż o 40% mniej energii w porównaniu z lampami sodowymi HPS.

Przykładowe wdrożenia

Nasi partnerzy w badaniach

Prowadzimy wiele badań we współpracy z licznymi instytucjami by dalej dynamicznie rozwijać nasz produkt. Dzięki badaniom w naszym CENTRUM B+R oraz współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm na ponad 160 roślinach. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center gdzie przebadaliśmy w sumie 15 widm na storczykach i różach. Nasze lampy testuje największy producent rozsad warzyw w Polsce –  Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytutem Leibniza Biochemii,  oraz firmą Icon Genetics.

Szukasz oświetlenia dla swoich roślin?

Zadzwoń lub napisz