Doświetlanie ogórków

Bilberry specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu opraw m.in. do doświetlania LED upraw ogórków, które ułatwiają i optymalizują domową hodowlę ogrodniczą. Na podstawie wnikliwych badań we współpracy z polskimi i zagranicznymi ośrodkami badawczymi, a także z profesjonalnymi producentami owoców i warzyw wyselekcjonowaliśmy widmo zapewniające ogórkom najlepsze warunki do wzrostu oraz rozwoju. Nasze innowacyjne, wysokojakościowe lampy GROW zaprojektowaliśmy jednocześnie tak, aby zachowując doskonałe parametry doświetlania ogórków, maksymalnie ograniczać ilość zużywanej do tego celu energii elektrycznej.

Zastosowanie doświetlania LED do uprawy ogórków lampami GROW oznacza zwiększoną wydajność plonów i niższy nawet o 40% pobór energii w porównaniu z lampami HPS. Ograniczenie kosztów eksploatacji powodowane jest również trwałością oraz dłuższą żywotnością naszych urządzeń. Gwarantuje to przemyślana konstrukcja GROW z wymiennym zasilaczem, jak i źródłami światła.

Zastosuj doświetlanie LED uprawy ogórków w okresie kwitnienia!

Opracowując widmo GROW, skoncentrowaliśmy się między innymi na optymalizacji doświetlania LED upraw ogórków z uwzględnieniem okresu kwitnienia. GROW emituje spektrum światła zwiększające liczbę pąków i kwiatów w porównaniu z roślinami uprawianymi pod lampami HPS. Dodatkową zaletą uzyskiwaną na skutek doświetlania ogórków oprawą Bilberry jest bardziej zwarty kształt tych roślin.

doświetlanie led uprawy ogórków

W konfiguracji GROW do doświetlania ogórków uwzględniliśmy ponadto wyniki najnowszych badań dotyczących odpowiedniego dla roślin stosunku światła czerwonego do niebieskiego. Wykazują one, że zielone światło efektywnie wspomaga działanie światła niebieskiego. Z tego właśnie względu GROW składa się z diod LED, które zapewniają przy doświetlaniu ogórków pełne widmo w zakresie promieniowania aktywnego fotosyntetycznie, emitując również światło zielone.

W Bilberry stworzyliśmy kompletny system, aby wyraźnie ułatwiać domową uprawę owoców i warzyw. Doświetlaniem ogórków można zarządzać poprzez panel na oprawie lub komunikować się bezprzewodowo, wykorzystując dostępną za darmo aplikację mobilną.

Przykładowe wdrożenia

Nasi partnerzy w badaniach

Prowadzimy wiele badań we współpracy z licznymi instytucjami by dalej dynamicznie rozwijać nasz produkt. Dzięki badaniom w naszym CENTRUM B+R oraz współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm na ponad 160 roślinach. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center gdzie przebadaliśmy w sumie 15 widm na storczykach i różach. Nasze lampy testuje największy producent rozsad warzyw w Polsce –  Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytutem Leibniza Biochemii,  oraz firmą Icon Genetics.

Szukasz oświetlenia dla swoich roślin?

Zadzwoń lub napisz