VARIO Sunlight, UV-Blue i Violet - specjalistyczne oprawy badawcze

VARIO Sunlight, UV-Blue i Violet to seria autorskich opraw Bilberry zaprojektowana dla specjalistów, gwarantująca obserwację efektów doświetlania i konkretnych reakcji na każdym etapie wzrostu roślin. Lampy stworzone przez Bilberry są szczególnie pomocne w przypadku gatunków hodowanych pod osłonami lub indoor’owo. Starannie wyselekcjonowane dawki światła białego, czerwonego, niebieskiego oraz podczerwieni, emitowane przez VARIO Sunlight, UV-Blue i Violet, zapewniają roślinom właściwy wzrost zarówno wegetatywny, jak i generatywny.

VARIO – zmienne spektrum i wymienne panele LED

Oprawę badawczą VARIO charakteryzuje zmienne spektrum oraz wymienne panele LED. Nasza lampa jest idealna do badań oświetlania roślin i wpływu światła na mikroorganizmy. Dzięki zdolności do kształtowania widma w zakresie od 280 nm (UV) do 855 nm (IR), VARIO pozwala na wyzwalanie określonych zachowań lub reakcji metabolicznych roślin i mikroorganizmów.

Kontrolę zarówno spektrum, jak i intensywności światła umożliwia bezprzewodowe podłączenie VARIO Sunlight, UV-Blue i Violet do dedykowanego systemu sterowania Bilberry.

Produkcja w Polsce z zastosowaniem najwyższej jakości komponentów oraz liczne badania w kraju i za granicą pozwalają nam oferować specjalistyczne urządzenie, do którego mocnych stron zalicza się między innymi wysokie natężenie światła, bezawaryjność, wydłużona żywotność opraw i źródeł światła, przy równoczesnych niskich kosztach jego utrzymania.

Vario Sunlight

VARIO Sunlight, UV-Blue i Violet z niezależnym sterowaniem diod

Proces konfiguracji VARIO polega na dobieraniu poszczególnych LED-ów SMD, które tworzą spektrum lampy. Diody te są umieszczane na dziewięciu niezależnie sterowanych kanałach. Na każdym z dziewięciu pikseli powtórzone są diody o poszczególnych kolorach. Bilberry oferuje zarówno diody białe, jak i monochromatyczne o jednej fali.

Vario Violet

Wśród przykładowych konfiguracji paneli proponujemy:

Vario Sunlight – za pomocą LED-ów osiąga się znakomite imitowanie promieni słonecznych. Nasz panel efektywnie pomoże roślinom w prawidłowym wzroście i rozwoju, zapewniając im odpowiednią ilość światła, niezbędną do przeprowadzania procesów fotosyntezy. Spektra możliwe do uzyskania za pomocą Vario Sunlight to np. spektrum imitujące promienie słoneczne oraz Shade-avoidance response.Zastosowanie autorskiego oświetlenia Bilberry przynosi nie tylko profit ekonomiczny, ale również korzyść ekologiczną. Zadbaliśmy o to, aby HORTI dostarczała optymalną ilość światła dla roślin przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Jest zamiennikiem 1:1 opraw sodowych HPS, przy mniejszym aż o 40% poborze mocy.

Vario UV-Blue – wariant z diodami UVA został stworzony w celu maksymalnego wykorzystania potencjału światła UV w uprawie roślin, aby uzyskać jak najlepsze efekty wzrostu oraz plonowania. Oświetlenie UV multiplikuje zawartość cennych substancji aktywnych i chroni rośliny przed chorobami grzybowymi. Vario UV-Blue wzmacnia ich naturalny system odpornościowy, tworząc ekologiczną alternatywę dla szkodliwych dla środowiska środków chemicznych.

Vario Violet – wyróżnia możliwość precyzyjnego regulowania intensywności czerwonego i niebieskiego światła w dopasowaniu do potrzeb danego gatunku rośliny oraz jej fazy wzrostu. Spektra Vario Violet stymulują syntezę określonych związków bioaktywnych, zmniejszają straty plonów i zapobiegają psuciu się żywności, a także wpływają na indukcję kwitnienia.

Przy projektowaniu naszego spersonalizowanego oświetlenia postawiliśmy sobie za cel indywidualne podejście do wymagań każdego klienta oraz rodzaju prowadzonych przez niego upraw. VARIO Sunlight, UV-Blue i Violet cechują ponadto konkurencyjne koszty inwestycyjne dzięki zoptymalizowaniu zapotrzebowania naszych urządzeń na energię elektryczną.

Przykładowe wdrożenia

Nasi partnerzy w badaniach

Prowadzimy wiele badań we współpracy z licznymi instytucjami by dalej dynamicznie rozwijać nasz produkt. Dzięki badaniom w naszym CENTRUM B+R oraz współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm na ponad 160 roślinach. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center gdzie przebadaliśmy w sumie 15 widm na storczykach i różach. Nasze lampy testuje największy producent rozsad warzyw w Polsce –  Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytutem Leibniza Biochemii,  oraz firmą Icon Genetics.

Szukasz oświetlenia dla swoich roślin?

Zadzwoń lub napisz