Lampa LED GROW z pasywnym chłodzeniem

Zespół Bilberry to nie tylko inżynierowie i specjaliści – przede wszystkim jesteśmy gronem ludzi, którzy rozumieją i podzielają Twoją miłość do roślin domowych. Nasze bogate doświadczenie wynikające z wieloletniej współpracy m.in. z renomowanymi producentami warzyw, owoców i roślin ozdobnych postanowiliśmy wykorzystać do stworzenia dla Ciebie specjalistycznej serii lamp LED GROW, które umożliwią Ci jeszcze lepsze dbanie o Twoją zieloną kolekcję.

Przyjmujemy stanowisko, że kochając rośliny, nie można pozostawać obojętnym na kondycję środowiska naturalnego. Jako producent jesteśmy świadomi spoczywającej na nas, wspólnej za nie odpowiedzialności. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby zaprojektować nie tylko najlepsze oprawy oświetleniowe pod względem parametrów, ale skoncentrować się jednocześnie na maksymalnym zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej w trakcie ich eksploatacji.

Dzięki tak sprecyzowanym priorytetom powstała lampa LED GROW – nasz autorski produkt z myślą o potrzebach Twoich roślin.

Lampa GROW – z miłości do roślin domowych

Choć GROW jest niewielką lampą, stanowi efekt szeroko zakrojonej współpracy naszego CENTRUM B+R z badaczami między innymi takich instytucji, jak Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy, JMP Flowers R&D Center, Uniwersytet Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytut Leibniza Biochemii i Icon Genetics.

To właśnie w wyniku współdziałania tak wielu profesjonalistów możemy oferować lampy GROW LED jako sumę osiągnięć oraz trendów najnowocześniejszej technologii.

Wszystkie modele LED lampy GROW zostały wyposażone w aluminiowy profil będący radiatorem, który dzięki swojej budowie żebrowej skutecznie odprowadza ciepło na zewnątrz, chroniąc inne elementy przed uszkodzeniem. Jednym z kluczowych założeń konstrukcji oświetlenia GROW stało się bowiem zwiększenie Twojej kontroli jako użytkownika nad temperaturą w strefie uprawowej.

W toku opracowywania projektu uwzględniliśmy również fakt, że Twoja przestrzeń prywatna z dużym prawdopodobieństwem stanowi miejsce wypoczynku. W konsekwencji, dzięki pasywnej metodzie chłodzenia lampa GROW LED działa bezgłośnie, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń, takich jak wentylator, co dodatkowo zwiększa jej niezawodność oraz długą żywotność.

Podobnie jak Ty, cenimy funkcjonalność i wygodę. Dlatego oświetlenie LED GROW wyposażyliśmy w dotykowy panel sterowania, który pozwala na precyzyjne ustawienie natężenia światła oraz zmianę rodzaju widma w przypadku modeli FullCycle.

W razie potrzeby nasze oprawy można ze sobą łączyć, oferujemy ponadto różne opcje zawieszenia: na pasach, łańcuchu i lince easyroll.

Najwyższą jakość oraz trwałość lamp LED GROW light potwierdzamy jako producent, udzielając na nie 5-letniej gwarancji.

lampa led grow

Oświetlenie GROW – co zyskujesz, wybierając Bilberry?

Oświetlenie GROW emituje zestaw widm światła dobierany indywidualnie do każdego gatunku roślin, odpowiednio do ich potrzeb i aktualnej fazy wzrostu.

Zespół Bilberry opracował serię GROW w postaci LED lamp dostępnych w pięciu rozmiarach: High-Power, Mini, Eco, Standard i GROW Plant Plus, z możliwością wyboru spektrum FullCycle, 3Style oraz Boost.

Spektrum FullCycle zostało zaprojektowane jako uniwersalne rozwiązanie, mające na celu zapewnić roślinom optymalny wzrost na każdym etapie rozwoju.

3Style zawiera opcje wyboru pomiędzy trzema widmami. Każde z nich przewidzieliśmy dla konkretnych faz rozwoju roślin, jakimi są: faza wegetatywna, generatywna oraz poprzedzająca zbiory.

Za pomocą Boost™ wpłyniesz na zwiększenie syntezy związków organicznych, wesprzesz fotosyntezę roślin i skrócisz czas dojrzewania owoców.

Lampy GROW LED są wodoodporne oraz trwałe. Posiadają wymienny zasilacz i źródła światła, a ich stosowanie wiąże się z aż o 40% mniejszym zużyciem energii w porównaniu z lampami sodowymi HPS.

oświetlenie grow

Przykładowe wdrożenia

Nasi partnerzy w badaniach

Prowadzimy wiele badań we współpracy z licznymi instytucjami by dalej dynamicznie rozwijać nasz produkt. Dzięki badaniom w naszym CENTRUM B+R oraz współpracy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy przetestowaliśmy do tej pory wpływ 40 widm na ponad 160 roślinach. Współpracujemy również z JMP Flowers R&D Center gdzie przebadaliśmy w sumie 15 widm na storczykach i różach. Nasze lampy testuje największy producent rozsad warzyw w Polsce –  Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Ponadto współpracujemy z Uniwersytetem Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze, Instytutem Leibniza Biochemii,  oraz firmą Icon Genetics.

Szukasz oświetlenia dla swoich roślin?

Zadzwoń lub napisz