Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze
Ryszard Prus

Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Ryszard Prus słynie z jakościowych pomidorów malinowych z regionu Kalisza. W roku 2006 jako jedni z pierwszych w Polsce zajęli się uprawą najsmaczniejszej odmiany pomidora malinowego Tomimaru Muchoo. Z czasem zauważyli jednak brak dobrych jakościowo pomidorów w okresie zimowym. W związku z tym postanowili zerwać ze standardowym schematem uprawy i rozpocząć doświetlanie roślin w zimniejszych miesiącach. Od tego czasu oferują swoim klientom najlepsze pomidory malinowe niemal przez cały rok. Pan Ryszard wraz z synem Pawłem są swego rodzaju “influencerami” w dziedzinie nowych technologii szklarniowych. Swoje pomidory doświetlają tradycyjnymi lampami sodowymi oraz oprawami LED. W sezonie 2020-2021 Gospodarstwo zdecydowało się na testy opraw Bilberry.
0
Widma opracowane przez biotechnologów
0
Opraw typu HORTI HIGH POWER
0 %
Oszczędności energii względem HPS
0 %
Wzrost masy pomidorów

W szklarni zostały przetestowane dwa widma- B1P(1) oraz B1P(3) na oprawach HORTI HIGH POWERWyniki pokazały 15% wzrost masy pomidora przy 30% oszczędności energii. Prowadzone są rozmowy o kolejnych większych wdrożeniach.

Również wybierz
Oprawę HORTI HIGH POWER

Wybierając naszą oprawę masz pewność, że wybierasz produkt najwyższej jakości. Oprawa HORTI HIGH POWER to oprawa liniowa o mocy 600 W. Jej profil nie zasłania promieni słonecznych w szklarni, a jednocześnie jej strumień światła zapewnia  jednolite, intensywne oświetlenie.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń lub napisz