Instytut Biochemii Roślin
im. Leibniza

Prawidłowy wzrost roślin oraz wszystkie procesy biochemiczne zachodzące w roślinach zależą od światła. Światło napędza procesy życiowe, wpływa zarówno na ich żywotność, intensywność wzrostu, jak i wygląd, a także pozwala wyczuwać zmiany w środowisku. Rośliny wykorzystują receptory światła do wykrywania zmian w składzie widmowym, co zmusza je do “wyjścia” z cienia, rozpoczęcia kwitnienia lub wejścia w stan odpoczynku na zimę.

Firma Bilberry we współpracy z Instytutem Biochemii Roślin im. Leibniza (IPB) w Halle opracowała i wdrożyła nowatorskie oświetlenie o zmiennym spektrum. Biolodzy mogą teraz kontrolować wzrost i fizjologię roślin, dostosowując skład światła. Wykorzystają nowe narzędzie, jakim są oprawy Bilberry do badań podstawowych, aby lepiej zrozumieć metabolizm i fizjologię roślin, m.in. pomidorów.

0
Panele sterowalne panele
0
Opraw typu VARIO
0 %
Oszczędności energii względem HPS

W jednym z pomieszczeń badawczych Instytutu zostały przetestowane oprawy VARIOWyniki badań na zmiennym spektrum pozwoliły na wybranie jednego najbardziej skutecznego w procesie rozwoju rośliny. Kolejne wdrożenia dla Instytutu zakładały montaż lamp o stałym spektrum i większej mocy. 

Również wybierz oprawę Vario

Oprawa VARIO to najlepsze rozwiązanie dla naukowców i badaczy. Kupując oprawę VARIO możesz testować różne widma światła, które uzyskasz dzięki 9 kanałowemu panelowi LED i możliwości niezależnego sterowania.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń lub napisz