Widmo dla sadzonek

Universal™

B1

Skład widma

Opis

B1 składa się z białych diod LED, które zapewniają pełne widmo w zakresie promieniowania aktywnego fotosyntetycznie (PAR; 400 - 700 nm). Odpowiedni stosunek światła czerwonego do niebieskiego gwarantuje kompaktowe rośliny oraz efektywną fotosyntezę. Dodatkowo B1 zawiera 37 % zielonego światła, które według najnowszych badań wspomaga działanie światła niebieskiego.

Efekty

Brokuł
B1 jest idealny dla optymalnego wzrostu brokułów. Zwiększa liczbę liści i średnicę łodygi odpowiednio o 35% i 5% w porównaniu z roślinami uprawianymi pod lampami HPS.

Ogórek
B1 doskonale nadaje się do uprawy ogórka, zwłaszcza w okresie kwitnienia. To widmo zwiększa liczbę pąków i kwiatów o 16% w porównaniu z roślinami uprawianymi pod lampami HPS. Dodatkowo rośliny mają bardziej zwarty kształt.

Kalafior
B1 nadaje się do uprawy kalafiorów. Zwiększa liczbę liści o 18% i zwartość o 30% w porównaniu z roślinami uprawianymi pod lampami HPS.

Massive Roses™

BC1

Skład widma

Opis

Widmo BC1 zawiera światło o każdej długości fali w obszarze promieniowania aktywnego fotosyntetycznie (PAR; 400 - 700 nm). Niebieskie światło jest szeroko odpowiedzialne za poprawę jakości roślin - sprzyja otwarciu aparatu szparkowego, co umożliwia przedostawanie się CO2 do liści i skutkuje wyższą wydajnością fotosyntezy. Ponadto czerwone światło w widmie BC1 wpływa na regulację wzrostu i rozwoju roślin.

Efekty

Papryka
Widmo BC1 w uprawie papryki powoduje wzrost liczby i powierzchni liści. Dodatkowo poprawia się generatywna faza wzrostu - liczbę pąków i kwiatów można zwiększyć o 13%.

Greenery™

B0

Skład widma

Opis

B0 to duża ilość czerwonego światła, które sprzyja procesowi fotosyntezy. Dodatkowo znaczna ilość zielonego światła uzupełnia działanie światła niebieskiego. Odpowiedni stosunek czerwieni do dalekiej czerwieni zapewnia zwarty kształt roślin.

Efekty

Sałata
Widmo B0 poprawia wzrost sałaty w porównaniu z roślinami uprawianymi pod HPS. Liczba liści i ich powierzchnia ulegają poprawie odpowiednio o 7% i 10%.

Potrzebujesz modernizacji oświetlenia w swojej firmie?

Zadzwoń lub napisz