Widmo dla pomidorów

Universal™

B1

Skład widma

Opis

B1 składa się z białych diod LED, które zapewniają pełne widmo w zakresie promieniowania aktywnego fotosyntetycznie (PAR; 400 - 700 nm). Odpowiedni stosunek światła czerwonego do niebieskiego gwarantuje kompaktowe rośliny oraz efektywną fotosyntezę. Dodatkowo B1 zawiera 37 % zielonego światła, które według najnowszych badań wspomaga działanie światła niebieskiego.

Efekty

B1 idealnie nadaje się do fazy wegetatywnej. Zwiększa powierzchnię oraz ilość liści o 22 % w porównaniu do HPS. Dodatkowo zwiększa ilość wyprodukowanych pomidorów z 1 W o 43 %.

Indoor Tomato™

B1P1

Skład widma

Opis

B1P1 składa się ze światła białego 4000 K uzupełnionego światłem czerwonym. Widmo to jest szczególnie skuteczne w fazie kwitnienia, ponieważ czerwone światło zwiększa wydajność fotosyntezy oraz produkcję chlorofilu.

Efekty

B1P1 nie tylko przyspiesza przejście z fazy wegetatywnej do generatywnej, ale także znacząco zwiększa masę i liczbę pomidorów, zawartość cukrów redukujących w owocach oraz zawartość witaminy C i likopenu (Wykres 1).

Wykres 1.

Porównanie efektów widma Indoor Tomato (B1P1) do HPS

Greeenhouse Tomato™

B1P3

Skład widma

Opis

B1P3 składa się ze światła białego 4000 K uzupełnionego znaczącą ilością światła czerwonego. Widmo to, w warunkach szklarniowych, jest szczególnie skuteczne w fazie kwitnienia, ponieważ czerwone światło zwiększa wydajność fotosyntezy oraz produkcję chlorofilu.

Efekty

B1P3 nie tylko przyspiesza przejście z fazy wegetatywnej do generatywnej, ale także znacząco zwiększa masę i liczbę pomidorów, zawartość cukrów redukujących w owocach oraz zawartość witaminy C i likopenu.

Wykres 2.

Porównanie efektów widma Greenhouse Tomato (B1P3) do HPS

Potrzebujesz modernizacji oświetlenia w swojej firmie?

Zadzwoń lub napisz