Jaka lampa najlepiej poprawi wzrost roślin domowych?

Światło to jeden z najważniejszych czynników w procesie wzrostu roślin. Świadomi tego pasjonaci hodowli dążą do stworzenia dla swoich roślin najbardziej odpowiednich dla nich warunków rozwoju. Domowa hodowla wymaga nie tylko odpowiedniego nawadniania i właściwej gleby, ale także temperatury optymalnej dla danego gatunku oraz dostosowanego do jego potrzeb oświetlenia. W naszej szerokości geograficznej tego ostatniego brakuje jak wiadomo szczególnie jesienią i zimą, z tego względu miłośnicy roślin zastanawiają się, jak poprawić kwitnienie i jak przyspieszyć wzrost roślin w dłuższych okresach niedoboru naturalnego światła.

Warto zastanowić się nad zastosowaniem specjalnie zaprojektowanych do tych celów lamp.

Czym charakteryzuje się tego typu urządzenie? Zdecydowanie powinno emitować światło o właściwej dla hodowanego gatunku długości fal. Bez najmniejszych wątpliwości istotny jest niski pobór prądu w stosunku do mocy generowanego światła. Zainstalowanie świetlówki fluorescencyjnej bądź małej lampy LED na wzrost i kwitnienie to dobry pomysł, jeśli planujemy doświetlić mniejsze kwiaty albo zioła. W przypadku większych upraw lepiej zainwestować w specjalistyczne panele ledowe do wzrostu roślin. Można je podwiesić, łączyć ze sobą oraz programować.

Jak przyspieszyć wzrost roślin za pomocą lampy na kwitnienie? Jak wybrać tę właściwą do swojej domowej hodowli? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Lampa LED na kwitnienie, która sprosta wymaganiom pasjonatów hodowli roślin

Na rynku dostępnych jest wiele najróżniejszych żarówek oraz lamp na kwitnienie, które skutecznie zastępują światło naturalne. Dzięki lampom na wzrost i kwitnienie można prowadzić efektywną hodowlę kwiatów, ziół, a nawet grzybów przez cały rok. Producenci prześcigają się w oferowaniu urządzeń mających na celu dostarczenie roślinom optymalnego oświetlenia nawet w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu.

Do prawidłowego rozwoju roślin przyczynia się nie tylko intensywność światła, ale również jego skład spektralny. Doświetlanie światłem innym niż białe powoduje uzyskanie upraw lepszej jakości. Na drodze badań naukowych udowodniono, że wzrost i kwitnienie roślin mogą być modyfikowane, co uzyskuje się poprzez dobranie odpowiedniego widma światła.

Oprawa GROW – technologia lamp LED na wzrost i kwitnienie roślin dla profesjonalnych szklarni w Twojej uprawie domowej

Oprawa GROW to najnowocześniejsza technologia profesjonalnych opraw szklarniowych, przeniesiona do uprawy domowej.

Seria zapewnia oprawy w aż czterech rozmiarach oraz mocach. Dzięki temu doskonale spełni potrzeby nie tylko większych upraw – to także fenomenalne rozwiązanie dla osób rozpoczynających doświetlanie roślin.

GROW posiada panel sterujący, umożliwiający precyzyjną kontrolę natężenia światła (PFD) i zmianę jego spektrum w proporcjach, które zapewniają zdrową morfologię oraz prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy, co skutkuje zwiększeniem i przyspieszeniem wzrostu roślin.


Warto podkreślić, że zastosowanie nowoczesnej lampy LED na wzrost i kwitnienie dzięki technologii LED zmniejsza zużycie energii elektrycznej aż o 40% w porównaniu z oprawami HPS.